Zayıflama korsesi kullanma konusunda öncelikle bayanlar akla gelse de, yapılan araştırmalar günümüz modern erkeğinin de çeşitli nedenlerle korse kullanmayı tercih ettiğini göstermektedir. Çünkü günümüzde pek çok erkek, kadınlar kadar dış görüntüsünü önemsemekte ve ideal görüntüye sahip olabilmek için en az hanımlar kadar çaba göstermektedir. Son dönemlerin en etkili ve kolay zayıflama yöntemlerinden biri olduğu kabul edilen zayıflama korsesinden en etkili sonucu alabilmek, ancak kaliteli ürün kullanımı ve doğru şekilde kullanma ile mümkün olabilmektedir.
Yapılan çeşitli araştırmalar neticesinde zayıflatıcı etkileri ispatlanmış ve olumlu sonuçları geniş bir kitle tarafından kabul edilmiş olan zayıflama korsesinin kullanılan pek çok çeşidi bulunmaktadır. Zayıflama korsesi çeşitleri arasında parafinli zayıflama korsesi, erkek korse, medikal korse, çelik korse, slim’n lift supreme korse, hamilelik sonrası kullanımına uygun korse çeşitleri bulunmaktadır. Bütün bu çeşitlilik arasında kilo problemi yaşanan bölgeye uygun olan çeşit tercih edilebilir ve düzenli kullanım sayesinde arzu edilen görüntüye kısa sürede kavuşmak mümkün olabilmektedir. Zayıflama korsesinin özellikle bel ve karın bölgesindeki yağlardan kurtulma konusunda daha etkili olduğu söylenebilir.
Zayıflama korsesinin etkilerinden kısa sürede sonuç alabilmek için aralıksız olarak minimum 2 ay süre ile günde 8 saatten az olmamak kaydıyla kullanılması gerekmektedir. Daha kısa sürede sonuç alabilmek için gece kullanımından çok hareketliliğin daha fazla olduğu gündüz saatlerinde kullanılması önerilmektedir. Ayrıca zayıflama korsesinin çıplak tene giyilmesi önemli bir detaydır. Kullanım sırasında bol sıvı tüketilmeli, özellikle en az 2 lt su içilmelidir. Maden suyu, şekersiz bitki çayları da içilebilir. Ayrıca kullanım sırasında fazla yağlı ve karbonhidratlı yiyeceklerin tüketilmemesi de zayıflama korsesinden sonuç alma konusunda süreci daha da hızlandıracaktır. Düzensiz kullanım ise korsenin etkilerini ortadan kaldırır.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>