laminat parke nerelerde kullanılır

Laminat Parke Nerelerde Kullanılır?

 Üsküdar da Laminat parkeci  ürünlerinin kullanım alanları oldukça geniştir. Genel bir kategorilendirme yapmak yerine insan yaşamının bulunduğu her alanda uygulanabilir özellikler gösteren bir üründür desek yanlış bir tabir kullanmış olmayız sanıyoruz. Evler, ofisler, bürolar, iş yerleri, firmalar, şirketler, hastaneler, kamu kurumları ve hemen her yerde karşılaşılabilecek olan parkeler genelde laminat türündedir. Piyasada en çok tercih edilen parke türünün laminat türü olmasının çeşitli etkileri bulunuyor. Her şeyden evvel uygun fiyat seçeneklerine temin edilebilmesi ürün grubunun genel anlamda tercih edilmesine neden oluyor.

 

Kullanım Alanlarına Göre Laminat Parke Türleri

➔     Ev Tipi Parke

➔     Ofis Tipi Parke

➔     Otel Tipi Parke

➔     Ekonomik Parke

➔     Havuz-Bahçe Parke

➔     Suya Dayanıklı Parke

➔     Yüksek Dayanımlı Parke

 

 

Kullanılacağı alana ve çeşitli özelliklerine göre farklı gruplara dahil olan ve özel olarak üretimi yapılan laminat parkelerin günlük yaşamda bahçelerde dahi görülebilmesi mümkündür. İç mekanlarda olduğu kadar dış ortamlardan havuz, bahçe gibi noktalara da yerleştirilebilen parkelerin bu anlamda çeşitli ihtiyaçlara yanıt verdiği görülmektedir. Bakıldığı zaman kullanıldığı alanlarda pek çok işlevsel nitelikleriyle kolaylıklar sağlamakla kalmayıp estetik açısından tamamlayıcı nitelikler sunması her açıdan memnun eden nitelikleri arasındadır. Özellikle kaliteli bir parke türü ile hareket eden kullanıcıların zaman içerisinde kolay kullanımlar elde etmekle kalmayıp görsel açıdan da hoş görüntüler elde edeceğinden şüphe bulunmuyor.

 

Ahşap malzeme kalıntılarından ortaya çıkarılan laminat parkeler lamine parke olan %100 ahşap ve doğal ürünü aratmamaktadır. Görsel açıdan birebir benzer görüntüler sunan ve bir o kadar da uygun fiyatlara temin edilebilen laminat türleri piyasada fazlasıyla bulunmakta.  Ülkemizde ve diğer dünya ülkelerinde 1985 yılından itibaren yayılım göstererek her ortama girmeyi başaran laminat parkeler günümüzde halen lamine türlere oranla çok daha fazla tercih ediliyor. Zemin döşeme ürünleri arasında en avantajlı niteliklere sahip olan laminatlar pek çok açıdan avantajlı nitelikler taşıyor.

 

Kaliteli Türleri Uzun Ömürlüdür!

Laminat parkeler arasında kaliteli bir ürün temin ettiğinizi düşünüyorsanız 5 ila 20 yıl arasında bir kullanım sergileyeceğinizden emin olabilirsiniz. Dışarıdan gelebilecek zararlara karşı oldukça dayanıklı yapısıyla kolay kolay yıpranmayacak bir üründür.

 

Çevreye Uyumlu Esnek Bir Malzemedir!

Yüzer sistemle döşenen kadıköyde  laminat parkeci  mevsim değişiklerinden dolayı oluşacak çatlama ve kırılmaları ortadan kaldırır. Çevreye uyumlu yapısı sayesinde uygulandığı ortama kolaylıkla uyum sağlayabilen bir parke türüdür. Bazıları yüzer sistemle bazıları da yapıştırma yöntemiyle döşenmektedir.

 

Kullanımı Hazırdır!

Paketinden çıkarıldığı gibi uygulama alanlarına rahatlıkla uygulanabilecek niteliklere sahiptir. Kolaylıkla döşenebilir.

 

2005 yılı Avrupa parke satış rakamları incelendiğinde 110 milyon m2 satış yapıldığı görülmektedir. Bu da dünyanın hemen her yerinde parkelerin geniş oranlarda kullanıldığı manasına geliyor. Bu rakama masif parke, mozaik parke, lam parke ve lamine parke gruplarının tamamı dahil.

 

İstanbul da  parke  fiyatları farklı kullanım zevklerine ve amaçlarına uygunluk gösteren uzun ömürlü işlevsel parke çeşitlerinden. Ahşabın getirdiği sıcaklık hissini doruklarda yaşayabileceğiniz bir zemin kaplama malzemesi olan laminat uzun ömürlü yapısıyla tercih sebepleri arasında bulunuyor. Sertliği ve dayanıklılığıyla yıllar boyu kullanım sergileyebileceğiniz laminatların ahşaptan gelen güzelliği simgelediği ifade edilebilir. Doğru markaların ürünlerinin kullanılması halinde gerçek anlamda kaliteli parke türlerine sahip olmakla kalmayıp işlevsel, uzun ömürlü ve kullanışlı zemin kaplama malzemeleri de elde edilmiş olacaktır. Tabi kaliteli bir parke türünün doğru ellerde şekillenerek uygulanması da önemli. Doğru bir uygulama tekniğiyle yerleştirilmemiş olan parkeler kısa bir süre içerisinde sorunlar çıkarmaya başlayacaktır. Bu bakımdan yalnızca malzeme kalitesine dikkat etmekten ziyade parkeyi zemine uygulayacak olan firma ve ustalara da dikkat etmelisiniz.

 

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>